Перші згадки про пиво зустрічаються в епоху раннього неоліту, приблизно в той самий час, коли людина одомашнила худобу і навчилася випікати хліб. Один із перших в історії рецептів приготування пива залишили нам шумери, які готували його з полби з додаванням запашних трав. Стародавні єгиптяни, які тривалий час привозили пиво з Вавилона, в середині IV тисячоліття до н. е. винайшли власну технологію.
Міцне, солодке і пряне староєгипетське пиво називалося хек. Варилося воно з ячмінного солоду з численними спеціями, головними з яких були шафран і аніс. У середньовічній Німеччині пиво пережило своє друге народження.
До середини XV століття в одному тільки Гамбурзі працювало понад 600 пивоварень. У другій половині XIX століття в пивоварінні сталася справжня революція. За короткий термін були винайдені пастеризація і холодильні установки, розроблена технологія фільтрації і штучно виведена перша колонія культурних дріжджів. Вагому роль у розвитку пивної культури, безперечно, відіграла пивоварня Carlsberg. У 1883 р. профессор Еміль Крістіан Хансен у лабораторії Carlsberg відкрив секрет абсолютно надійного виробництва пива. Він довів, що відповідальні за бродіння мікроорганізми складаються з різних видів грибів і що пивні дріжджі можна культивувати. Він виділив чисту культуру дріжджів і тим самим назавжди змінив концепцію пивоваріння. На той момент метод вирощування чистих дріжджів коштував цілий статок і здійснив справжній переворот в якісних характеристиках пива різних країн світу. Але замість того щоб тримати цей метод в таємниці, засновник Carlsberg, Якоб Крістіан Якобсен, вирішив зробити його надбанням громадськості і поділитися цим відкриттям з пивоварами в усьому світі. В результаті пиво стало таким, яким ми його знаємо сьогодні. У наші дні у світі налічується понад 40 тис. сортів пива. Компанія Carlsberg Ukraine має великий портфель різних сортів, які припадуть до смаку навіть найвибагливішим пивним гурманам.
Профессор Еміль Крістіан Хансен
Розібратися в усьому різноманітті цього напою не так просто, але цілком можливо. Залежно від способу бродіння виділяють два типи пива: елі і лагери.

Елями традиційно називають пиво, бродіння якого відбувається при більш високій температурі (16–21 °С).

Лагери ж, навпаки, зброджують при більш низьких температурах (8–12 °С). Подальший поділ на «підстилі» визначається безліччю факторів, головні з яких — технології, що використовуються, та інгредієнти. Кожен тип пива має свої підтипи.
СМАК. Для кожного різновиду світлого лагера характерні унікальні смакові характеристики. Так, сухий лагер має елегантний, збалансований смак і приємний хмельовий аромат. Це найпопулярніший вид пива і який найбільше продається у світі.

ПИВО І ЇЖА. Світлий лагер підходить до легкого салату з курячою грудкою або стейку з червоної риби. Злегка обсмажені шматки білого м'яса або сьомги, свіжі овочі і зелень також чудово поєднуються з м'яким смаком світлого лагера.

ЩО СПРОБУВАТИ. «Львівське 1715», «Baltika класичне №3», Kronenbourg 1664 Lager.

СМАК. Має легкий смак карамелі, з вираженим кольором від темно-бурштинового до темно-коричневого. Такого кольору напій набуває завдяки інтенсивному обсмажуванню солоду і карамелізації. Міцність зазвичай варіюється в межах 4,2–6,0%.

ПИВО І ЇЖА. Темний лагер найкраще поєднувати з червоним м'ясом, також можливий варіант з гострими стравами, піцою, бургерами і навіть морозивом!

ЩО СПРОБУВАТИ. «Лев Темне», «Львівське Dunkel», «Львівське Різдвяне».

СМАК. Справжній міцний лагер має щільний, інтенсивний, трохи солодкуватий солодовий смак. У його букеті можна відчути відтінки банана, карамелі, ірису, сливи чи навіть какао.

ПИВО І ЇЖА. Келих міцного лагера стане відмінним доповненням до ситної домашньої страви — запеченої курки або свинини з картоплею, домашніх ковбасок, стейка з лосося. У такому поєднанні пиво підкреслює смак їжі, а не затьмарює його.

ЩО СПРОБУВАТИ.«Арсенал Міцне», Baltika 9.
СМАК. Смак характеризується додаванням до ячмінного солоду пшеничного солоду або пшениці в комбінації зі спеціальними дріжджами, що робить пиво світлим і ароматним. Дуже часто саме пшеничне пиво залишається нефільтрованим, оскільки за своєю специфікою в такому вигляді зберігає самобутній смак.

ПИВО І ЇЖА. Таке пиво найкраще поєднується з пряними продуктами, оскільки легкий смак є приємним пом'якшувачем спецій. Крім того, воно відмінно підходить до солодких десертів і випічки.

ЩО СПРОБУВАТИ.Лев Біле Пшеничне.
СМАК. Залежно від компонентів фруктове пиво може мати різні смаки — вишневий, лимонний, малиновий або полуничний. І за своїм характером цей напій ближче до шампанського, сидру або вина, ніж власне до пива.

ПИВО І ЇЖА. Фруктове пиво найкраще поєднувати з фруктовою нарізкою, легкими брускетами, оливками і морепродуктами.

ЩО СПРОБУВАТИ. Kronenbourg 1664 Blanc Fruits Rouges.
СМАК. Золотистий, кришталево прозорий з білою шапкою піни — зовні пільзнер нагадує звичайний світлий лагер. І все-таки його прийнято виділяти в окрему категорію за витонченість смаку і хмільну насиченість. В ароматі відчутні солодові нотки і виражений пряний запах хмелю. Напій має складний солодовий смак. Цей сорт більш сухий, ніж класичний лагер.

ПИВО І ЇЖА. Пільзнер поєднується з величезною кількістю страв, але найкраще — з м'ясом в різних кулінарних варіаціях, чи то смажені ковбаски, гуляш чи бургер. Ці страви чудово поєднуються з виразними нотками хмелю в смаку і ароматі цього сорту.

ЩО СПРОБУВАТИ.Класичний данський Carlsberg, Tuborg.
Враження від напою залежать ще й від його подачі. І хоча різниці між пивом з пляшки і розливним зазвичай немає, в пабах воно здається смачнішим. Просто досвідчені бармени вміють подавати напій правильно. І якщо вам хочеться відчути повноту ароматів, приготуйтеся знайти відповідний келих або кухоль.
Сніфтер

Схожий на коньячний келих на тонкій ніжці, що звужується догори. Його форма ідеальна для розкриття характеру міцного пива з потужною хмелевою або ефірною ароматикою. У широкому знизу та звуженому зверху келиху можна збовтати пиво для отримання інтенсивного аромату. Крім того, він добре лежить в руці, а під впливом тепла тіла пиво нагрівається до оптимальної температури. Сніфтер підійде для доппельбоків, вайценбоків, айсбоків, різних міцних елів, імперських IPA і загалом для будь-якого пива міцністю вище 6%. З такого келиха відмінно буде питися Grimbergen Blonde.
Кубок

З бельгійським пивом асоціюються чаші і кубки. Вони взаємозамінні, але є невелика відмінність: кубки роблять з більш тонкого скла, а чаші — з більш важкого і товстого. Зсередини на поверхні скла на дні можуть бути варіації: нерівність скла збирає бульбашки газу, і пиво красиво виграє в келиху. Чаші і кубки підходять для бельгійських елів — звичайних, дуббелів, тріпелів, квадрюпелів. В кубках також нерідко подають берлінер-вайсе з сиропом або без нього. І нарешті, чаша або кубок стане гідним обрамленням для стаутів. Також варто спробувати з кубка Grimbergen Double-Ambrée, Grimbergen Belgian Pale Ale.
Тюльпан

Під назвою «тюльпан» ховаються кілька форм келихів, які об'єднує красива вигнута форма чаші, яка злегка розширюється догори. У такому келиху добре розкривається аромат і створюється стійка піна. Він підійде для найрізноманітніших стилів —стаутів, бельгійських елів і IPA. До того ж тюльпани красиві і відмінно виглядають на фото. З них п'ють ламбік, гез, міцні елі і різні пейл-елі. Для тюльпанів підійде вся лінійка Robert Doms — Blonde і Бельгійський.
Вайцен

Це високий келих з тонкого скла, який трохи звужується до основи, традиційно важить 12 унцій (340 г). Внизу тонкий, вгорі злегка розширюється. Передбачається, що у вузькій нижній частині келиха повинен збиратися дріжджовий осад, а в широкій верхній буде формуватися пишна піна. Цей келих підходить для всіх видів пшеничного пива в німецькому стилі — дункельвайценів, хефевайценів, крісталвайценів і навіть вайценбоків. Підійде він і для бельгійських вітів, американських пшеничних елів. Також не стане помилкою, якщо ви будете наливати в нього пільзнер або інший лагер. «Robert Doms Бельгійський», Kronenbourg 1664 Blanc і «Львівське Лев Біле», Grimbergen Blanche найкраще розкриють свій смак і аромат у келисі вайцен.
Пінта

Це келих конічної форми з гладкими стінками. Келихи роблять з тонкого скла, вони легко миються і зручно складаються в стоси по чотири-п'ять штук. Пінта — це оптимальний вибір для більшості повсякденних стилів пива помірної міцності: IPA, APA, стаутів, пшеничного пива, інших елів і лагерів. Пінта може бути британською (570 мл) або американською (470 мл) — залежить від виробника. Радимо спробувати Kronenbourg 1664 Blanc.
Нонік-пінта

Покращена модель пінтового келиха — нонік-пінта, впізнавана завдяки своїй формі: кільцевому потовщенню у верхній частині келиха. Як і стандартна конічна пінта, нонік підходить для базових стилів пива помірної міцності. Звичайно, з нонік-пінти найкраще пити Guinness.
Пивна кружка

Товсте скло, потужна і зручна ручка, великий об'єм — одним словом, надійний. Можна пити відчутно холодне пиво, і у вас не замерзнуть руки. Можна дзвінко цокатися з друзями і не турбуватися про скло. Така кружка - символ Октоберфесту. Підходить для різних лагерів, таких як «Львівське Світле», Lwiwske Exportowe і всіх сортів Baltika.