РЕМОНТНЕ «НЕ ПИТАННЯ»
Дім – це місце, де ми відпочиваємо, розслабляємось після роботи та видихаємо минулий день. Де зберігаємо близькі серцю речі, створюємо комфорт, зустрічаємо гостей або куди тікаємо від усього світу, щоб побути наодинці. Будинок – це місце сили. Тому дуже важливо, щоб удома все виглядало і функціонувало саме так, як ми цього хочемо, як нам буде зручно.

З якісним ремонтом стіни будуть здатні на більше
Давно відійшли у минуле стандартні планування квартир, нудні оформлення та одноманітні ремонти. Сьогоднішні технології та сучасні оздоблювальні матеріали сприяють появі нових тенденцій та різновидів дизайну будинків та квартир, від безлічі яких губишся.
Еклектика, бохо, футуризм чи звичний мінімалізм?
На чому зупинитись? І чи можна, надивившись картинок інтер'єрів, що сподобалися, самим зробити все так, як показують «в інтернетах»? З чого взагалі починати ремонт, якщо є тільки голі стіни і немає жодного розуміння, що робити далі?
Редакция Depo.ua сделала свой вклад в благоустройство вашего дома и собрала советы специалистов, которые помогут сделать ремонт событием радостным. В этой статье мы поделимся историями наших читателей, которые мы собрали при участии партнера проекта Caparol Ukraine на нашей странице в Facebook, комментариями интерьерных дизайнеров и профессиональных строителей-ремонтников, расскажем, что делать и к кому обращаться, чтобы избежать лишнего стресса и трат.
Редакция Depo.ua сделала свой вклад в благоустройство вашего дома и собрала советы специалистов, которые помогут сделать ремонт событием радостным. В этой статье мы поделимся историями наших читателей, которые мы собрали при участии партнера проекта Caparol Ukraine на нашей странице в Facebook, комментариями интерьерных дизайнеров и профессиональных строителей-ремонтников, расскажем, что делать и к кому обращаться, чтобы избежать лишнего стресса и трат.
Редакция Depo.ua сделала свой вклад в благоустройство вашего дома и собрала советы специалистов, которые помогут сделать ремонт событием радостным. В этой статье мы поделимся историями наших читателей, которые мы собрали при участии партнера проекта Caparol Ukraine на нашей странице в Facebook, комментариями интерьерных дизайнеров и профессиональных строителей-ремонтников, расскажем, что делать и к кому обращаться, чтобы избежать лишнего стресса и трат.
Редакція Depo.ua зробила свій внесок у благоустрій вашого будинку та зібрала поради фахівців, які допоможуть зробити ремонт радісною подією. У цій статті ми поділимося історіями наших читачів, які ми зібрали за участю партнера проєкту Caparol Ukraine на нашій сторінці у Facebook, коментарями інтер'єрних дизайнерів та професійних будівельників-ремонтників, розповімо, що робити та до кого звертатися, щоб уникнути зайвого стресу та витрат.
Oksana Kondrashyna
Зaстaвлялa цілий тиждень сина почати ремонт у туaлеті .
А він у суботу закрив туaлет, повісив оголошення «Туaлет зaкритий нa ремонт!» і пішов до друзів!»
»
Сьогодні рідко хто купує квартири чи будинки з ремонтом під ключ — якщо ви вже наважилися придбати власне житло, то хочеться його зробити максимально комфортним. Але коли новоспечений власник опиняється у голих бетонних стінах, його наздоганяє розгубленість: куди бігти по допомогу; що робити самому, а що довірити професіоналам; як зробити так, щоб і зайві гроші не витратити, і якісно?
Ярославо, хочу купити квартиру в новобудові, а що з нею робити далі — гадки не маю! Підкажіть, куди бігти насамперед? З чого розпочинати ремонт? Хто допоможе збагнути незрозумілі процеси ремонтних справ?
— Уявімо, що ви — мій давній друг і звернулися до мене з такими запитаннями. Що б я порадила вам, будучи в темі дизайну ремонтів багато років:

1. Скласти точне технічне завдання. Що хочете отримати у результаті? Простору вітальню хочуть усі, але коли починають думати про родичів, які можуть приїхати на тиждень, або про можливе поповнення сімейства, замислюються про наявність приватних просторів. Тобто перше — виписуємо всі свої «хочу так жити» у нотатки телефону.

2. Дивимося, що пропонує ринок та що комфортно придбати за вартістю метрів.

3. Вибираємо кілька варіантів планувань, що сподобалися, зібравши їх разом у нотатках у телефоні.

4. Йдемо до дизайнера, щоб визначити та зрозуміти реальні можливості вибраних квартир.
?
Для того щоб створити зразковий алгоритм дій, ми звернулися до Ярослави Рибіної, дизайнера інтер'єру, засновника студії інтер'єрів YABURO, психолога простору.
Навіщо? Хочу заперечити фразою: «Раніше без цього всі справлялися і нічого». Навіщо потрібен дизайнер? Що знає він, чого не знаю я?
?
Дуже часто планування забудовників виявляються «трохи прикрашеними»: меблі не в реальних габаритах, стільці заставлені під кухонний стіл, а поряд прохід 500 мм. Ліжко часто виявляється у розмірі матраца, без урахування каркасу та узголів'я. І таких дрібниць мільйон! Ви знати про них не зобов'язані, а ось дизайнери найчастіше в курсі. Ще момент: планування одне від іншого різниться. Іноді в 85 м поміщається більше, ніж у 100 (пілони, пропорції кімнат, виводи каналізації тощо). Як друг другу скажу, на цьому етапі краще не експериментувати, а попросити допомоги у професіоналів. Ліпше дібрати додаткових пару метрів, зате увійде все, що хотілося.
Чи не вийде такий ремонт помітно дорожчий за той, який я зроблю собі сама, без дизайнера?
?
Робити ремонт без дизайнера — витратити стільки ж, скільки і з дизайнером, тільки результат (функціонально та естетично) вас навряд чи влаштує. І як людина «зсередини» галузі скажу, я не розумію, як можна зробити ремонт без проєкту, це чисте божевілля та привід безконтрольно та марно витратити гроші. Просто дивіться уважно і вибирайте ретельно всіх тих, хто створюватиме ваш особистий простір. Часто навіть варто заплатити трохи дорожче, але завдяки проєкту ви зможете заощадити і «відбити» його вартість на етапі реалізації.
Була історія з моєю подругою, їй потрібно було побудувати стіну у новій квартирі, щоб розділити простір. Вона намалювала ескіз робочим, як вона це бачить, а раніше подібного досвіду у неї було. Вони все зробили, але виявилося, що між новою стіною та іншою не може протиснутися ні вона сама, ні інші члени сім'ї. Довелося стіну руйнувати та будувати нову на більш далекій відстані
Irina Stus
»
Так, коментарі наших читачів підтверджують своїми історіями можливість такого результату… Ми зупинилися на виборі квартири. Що далі?
?
5. Вибрали? Купуйте зі спокійною душею.

6. Отже, забудовник готовий передати квартиру у власність. Не поспішаємо. Приймати треба правильно і знати як, щоб не довелося коригувати (і, відповідно, платити за це — і чимало) те, що зобов'язаний зробити забудовник.
Був і у мене кумедний випадок, коли в нашому офісі відбувався ремонт, то будівельники замуровали крани перекриття води, а зрозуміли вони свою помилку під час здачі об'єкта.
Зленко Сергій
»
Беремо на допомогу сертифікованого спеціаліста технічного нагляду (далі ТН). Що він перевіряє, згідно з ДБН: кути/рівень стін, якість стяжки, стан вікон (скла, ущільнювачі, рами), наявність виводів вентиляції, якість та стан вхідних дверей та ще кілька пунктів, які не такі дорогі у коригуванні, як перші, але також впливають на подальший ремонт. Спеціаліст ТН видає документ/висновок про стан квартири вам та забудовнику, згідно з яким вам повинні безкоштовно доробити або переробити зазначені там моменти. Іноді забудовнику доводиться міняти стяжку у всій квартири або міняти шибки у вікнах. Економія на подальшому ремонті дуже суттєва.

7. У день прийому квартири фахівцем ТН можна відразу ж запросити і дизайнера.

8. Отже, припустимо, що ви прийняли правильне рішення і дизайн-проєкт у вас на руках. Можна розпочинати ремонт!

9. Знайти якісну бригаду будівельників, що означає: подивитися їх завершені проєкти, рівень якості. Обговорити терміни і кошторис, що складений згідно з дизайн-проєктом, та підписати договір з цими даними і відповідальністю сторін. Це дуже важливо, тому що може зберегти вам і гроші, і час.
Чи доводилося переробляти роботу замовників або попереднього дизайнера?
?
Так, кілька разів доводилося допомагати друзям. Але переробляти набагато важче, особливо якщо готова електрика і стіни вже готові до фарбування.

Деякі роботи можна провести самим, озброївшись YouTube та відповідальністю за результат. І сім'ї зближує (якщо це не поклейка шпалер з анекдотів про ремонти), і як розвага/зміни картинки підійде.

Але навіть до такого, на перший погляд простого, заняття потрібно підійти з повною відповідальністю. Не можна просто взяти валик та почати фарбувати стіни. Декоративні та експлуатаційні характеристики покриття безпосередньо залежать від того, як була підготовлена поверхня під фарбування. Дефекти в ремонті та ігнорування рекомендацій професіоналів можуть призвести до того, що фарба ляже нерівно або облупиться.
Руслан Бокач
»
«У нас все було чудово, тому що ремонтом особливо і не займалися)))) Пофарбували разом стіни, вибрали меблі та заїхали)
фарбування непідготовлених стін. Неміцна основа (осипання або відшарування на поверхні), пил, плями жиру, води або нікотину, по-перше, будуть перешкоджати нормальному нанесенню фарби, а по-друге, вплинуть на результат. Тому підготовці поверхні необхідно приділяти особливу увагу. Головні правила підготовки прості: поверхня повинна бути міцною, сухою, чистою і без зайвих речовин.



відсутність грунтовки. Практичне значення грунтовки обумовлюється тим, що вона забезпечує рівномірне фарбування, допомагає зменшити кількість фарби, яка витрачається, і, відповідно, економити ваші кошти. Правильно підібрана грунтовка забезпечить необхідні характеристики поверхні, що фарбується, та ідеальне «зчеплення» фарби з поверхнею, що полегшить і прискорить роботу.
Людмила Кучеренко
Фарбували стіни, все облізло…
Партнери проєкту Caparol Ukraine розповіли нам про топ-5 типових помилок при фарбуванні стін, знання яких допоможе їх уникнути:
Помилка №1
Помилка №2
неправильний вибір інструмента. Частою помилкою при самостійному фарбуванні стін є просте незнання нюансів. Надивившись стокових картинок, у голові не виникає і думки, що для фарбування стіни потрібно щось ще, крім валика та банки фарби, а коли справа доходить до фарбування кутів, в які валик просто не вміщується, починається проблема. Не забувайте взяти в будівельному магазині пензель для фарбування у важкодоступних місцях.



фарбування поверхні, що не просохла. У прагненні закінчити фарбування швидше можна пожертвувати якістю. Волога шпаклівка або непросохла грунтовка обов'язково призведуть до дефектів на фінішному шарі, непросохший шар почне відриватися і налипати на валик, а масляна фарба взагалі піде бульбашками. Щоб не шкодувати про наслідки, обов'язково дотримуйтесь рекомендацій виробника та просушуйте шари стільки часу, скільки зазначено в інструкції виробника.



фарбування без тестування кольору. Вибір кольору — досить складний процес. Будь-який маляр чи художник скаже вам, що колір фарби в ємності та колір фарби на стіні – два різних кольори, особливо якщо відтінок доводиться поєднувати з іншим тоном чи малюнком. Тому фахівці роблять так звані викраски, на яких просушують фарбу та оцінюють колір. Щоб не страждати від пропорцій пігменту і не вгадувати потрібний відтінок, зверніться до професіоналів. Консультанти фірмових салонів Caparol Center допоможуть у підборі фарби, декоративних матеріалів, тонуванні, а також створенні ексклюзивного дизайну приміщення та підборі всіх супутніх товарів.
Помилка №3
Помилка №4
Помилка №5
»
З розумним підходом та правильними матеріалами оформлення житла перетворюється на захопливу пригоду.

Будь-яке приміщення має свої особливості, а його власник — свої вимоги та потреби. Для кожного ефективне рішення виглядає по-своєму. Для когось це — насичені кольори, елегантність або чистота. Для інших — здоровий мікроклімат чи безпека. Тому бренд Caparol протягом багатьох років розробляє рішення для різноманітних вимог. Високоякісні інтер'єрні фарби для стін витримують будь-які виклики, незалежно від обраного дизайну, кольорової гами або типу приміщення. Додайте трохи фантазії і ваші стіни будуть здатні на більше.
Знайти по-справжньому професіоналів своєї справи — завдання із зірочкою. Тим більше сьогодні, в епоху доступності різноманітних курсів «Як стати фахівцем за три дні та одну ніч». Боронь Боже нарватися на дилетанта і витратити гроші на дизайн інтер'єру «хай-так», замість «хай-тек», а вам у цьому будинку жити…
Світлана, допоможіть зрозуміти, як відрізнити хорошого дизайнера інтер'єру від дилетанта?
Хороший дизайнер — насамперед той, хто вміє почути замовника. Я вважаю, що ремонт — річ майже інтимна. Дизайнер створює для клієнта простір, де будуть відчуватися різні емоції, проходити відпочинок. Саме тому хороший фахівець почує, що подобається замовнику, що його розслаблює, надихає, які звички в нього. Є люди, які божеволіють від червоних спалень, і завдання хорошого дизайнера — не розповідати, наскільки це немодно, а поєднати тренди та відтінки червоного. Дизайн — це не стільки про красиву картинку (абсолютно всім доступний Pinterest), скільки перш за все про комфорт та його поєднання з затишком.
?
За пошуком відповідей ми звернулися до дизайнера інтер'єру, засновника дизайн-студії ANCHORS Світлани Величко:
Про внутрішнє вікно: розміри підряднику подавала наш дизайнер. А коли замовлення привезли, виявилось, що розміри не співпали. Довелося вікно буквально втискати в отвір, внаслідок чого в кутку тріснуло скло(( А також довелося перетирати та перефарбовувати стіну: подвійна робота та витрати.
Олена Ямкова
»
А якщо «нарвалися» на дилетанта, не подивившись попередні проєкти і просто повіривши йому на слово. Хороший дизайнер візьметься за виправлення роботи горе-колеги?
Переробити дизайн-проєкт за когось досить складно, тому багато дизайнерів не беруться. Якщо звертаються замовники «доробити за кимось», то, швидше за все, дизайн-проєкт розпочнеться з нуля. Розберу на прикладі: попереднього дизайнера відсторонили через помилки на об'єкті, що вже трапилися: немає точки освітлення, приїхали невідповідні меблі, не ставляться потрібні двері. Щоб виправити цю помилку, потрібно з нуля вивчити чужу роботу, знайти й інші нестиковки, а потім пробувати доопрацювати проєкт так, щоб клієнт залишився задоволений. Часом така послуга може зайняти вдвічі більше, ніж розробка дизайну з нуля.
?